Nominert til 3 priser på idrettsgallaen!

Svenn Erik Ødegaard
21.12.2017
Juryen for Idrettsgallaen 2018 har avsluttet sitt arbeid. Håvard Holmefjord Lorentzen er nominert til 3 priser.

Årets galla arrangeres på Hamar lørdag 6. januar. Hovedjuryen for Idrettsgalla 2018 består av: Karen-Marie Ellefsen, Hanne Haugland, Lise Klaveness, Jan-Erik Aalbu, Kjetil André Aamodt og Tore Øvrebø (toppidrettssjef og juryleder).

Håvard Holmefjord Lorentzen er nominert til disse tre prisene på idrettsgallaen i januar:
Årets gjennombrudd
Årets mannlige utøver
Årets navn (folkeavstemning)

Her er oversikt over alle de nominerte i de aktuelle klassene

Årets mannlige utøver:

Filip Ingebrigtsen                                                    Friidrett

Kjetil Jansrud                                                           Alpint

Alexander Kristoff                                                   Sykkel

Håvard  Holmefjord Lorentzen                                Skøyter

Olav Lundanes                                                         Orientering

Sondre Nordstad Moen                                             Friidrett

Martin   Johnsrud Sundby                                        Langrenn

Karsten Warholm                                                      Friidrett

Årets gjennombrudd:

Espen Andersen                                                          Kombinert

Susanne Andersen                                                      Sykkel   

Felix Baldauf                                                               Bryting 

Sander  Berge                                                              Fotball 

Johannes Høsflot Klæbo                                              Langrenn

Håvard  Holmefjord Lorentzen                                   Skøyter

Årets navn (folket stemmer):

Marit Bjørgen                                                             Langrenn

Maiken Caspersen Falla                                             Langrenn

Håndballandslaget, herrer                                          Håndball

Filip Ingebrigtsen                                                       Friidrett

Johannes Høsflot Klæbo                                            Langrenn

Alexander Kristoff                                                     Sykkel

Håvard Holmefjord Lorentzen                                   Skøyter

Olav Lundanes                                                           Orientering

Nora Mørk                                                                 Håndball

Martin Johnsrud Sundby                                            Langrenn

Karsten Warholm                                                       Friidrett

Matz Zuccarello                                                         Ishockey